Shopping cart
0,00₺

Aliağa Su Arıtma Cihazı

su aritma fiyatlari

İnsan vücudunun %60’ını oluşturan su hayat kaynağımızdır. Ancak mevsimlerin değişmesiyle beraber su kaynaklarımız da git gide azalmaktadır. Bu durum içtiğimizin suyun bile kalitesini düşürmektedir. Ayrıca damacanalardaki suyun çok yararlı olmadığı da pek çok araştırma sonucunda kanıtlanmıştır. Eğer içtiğiniz suyun kalitesininden endişe duymak istemiyorsanız Aliağa su arıtma cihazı ile tanışabilirsiniz. İzmir Aliağa’da yaşıyorsanız teknolojinin önemli nimetlerinden biri olan su arıtma cihazımızı kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı damacana, şişe, şebeke ya da depo suyu kullanmadan sağlıklı, temiz ve güvenilir su içmenize yardımcı olur. Özellikle şebeke ve depo suyu doğrudan tüketime uygun değildir. Belirli işlemlerden geçtikten sonra içime hazır hale gelir. Bu işlemleri de su arıtma cihazlarımız gerçekleştirir.su-aritma-cihazi

Damacana ve şişe suyu almakta daha masraflıdır. Aliağa su arıtma cihazı sadece satın alma ve kurulum maliyetine sahiptir. Kullanmaya başladıktan sonra su için eksta para vermenize gerek kalmayacaktır. Son teknoloji ile donatılmış cihazımız hem güvenilir hem ekonomik hem de uzun ömürlüdür. Cihaz şebeke suyundaki zararlı maddeleri ayrıştırır ve ortaya lezzetli, içilebilir bir su çıkar.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtıcı şebeke suyunun içindeki görünmeyen zararlı mikroorganizmaları yok eder. Bunu yaparken katı parçaları da eler ve güvenilir bir su elde edilir. Cihaz şebeke suyunu ürün suyu ve atık su olmak üzere ikiye ayırır. Ürün suyu içilebilir su, atık su da zararlı maddelerin bulunduğu su anlamına gelir. Bu ayrıştırma işlemini de ozmotik basınç uygulayarak gerçekleştirir.

Aliağa su arıtma cihazı çalışma mekanizmasında bulunan adımlar;

  • Dezenfeksiyon
  • Çöktürme
  • Filtrasyon
  • Deiyonizasyon
  • Elektrodiyaliz

Şeklinde sıralanabilir. Kirli su tamamen arındıktan sonra içme suyu haline gelir. Çalışma mekanizmasının en önemli parçası ise membran filtrelerdir. Cihazımızda bulunan filtreler suyu basınç kullanarak yarı geçirgen bir zardan geçirir. Bu sayede tüm kirler, zararlı parçalar filtrede kalır. Filtrede kalan maddeler de konsantre halinde atık suya dönüşür.

Su Arıtma Cihazı Filtresi

Aliağa su arıtma cihazı filtresi her türlü zararlı maddeyi dışarı atarak sağlıklı bir su içmenizi sağlar. Gözenekli filtre su arıtılırken en büyük görevi üstlenir. Genelde cihazlarımızda 5 filtre bulunur.

Bunlar;

  • Tortu filtresi: Sudaki kumları hapseder, tıkanmayı önler
  • Ön karbon filtresi: Organik bileşenleri, klor ve kötü kokulu zararlı maddeleri hapseder
  • Membran filtresi: Organik kimyasalları, ağır metalleri ve zararlı mikropları hapseder
  • İnno-sense filtresi: Suyun kokusunu ve tadını iyileştirir
  • Anti-bakteriyel filtre: Suyun temiz kalmasını sağlar

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Aliağa su arıtma cihazı fiyatları genel olarak boyutuna göre değişmektedir. Ancak her anlamda kar etmenizi sağlamaktadır. Çünkü sadece bir kere ödeme yaparak ömür boyu temiz su içmenizi sağlamaktadır. Su arıtma cihazı fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

su arıtma cihazı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Balçova Su Arıtma Cihazı
Next reading
Yenimahalle Su Arıtma Cihazı