Shopping cart
0,00₺

Çiğli Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazı

Günümüzde sağlık açısından birçok tehditle karşı karşıyayız. Gün geçtikçe etrafımızdaki kirlilik oranı artıyor, bununla ilgili pek bir şey yapmıyoruz. Bu da biz insanların sağlığını tehlikeye atmaktadır. Özellikle su ve çevre kirliliği başlı başına büyük dertlerdir. Bu kirliliklerden su kirliliği şebeke suları ile her gün evimize gelmektedir. Su kirliliğinin zararlarından korunmanın en iyi yolu da su arıtma cihazı kullanmaktır.

Çiğli su arıtma cihazı size ve ailenize temiz, sağlıklı ve mikroorganizmalardan arınmış suyu evinize getirme imkanı sunar. Arıtılmamış şebeke suyunda tahmin ettiğimizden daha fazla yabancı madde ve zararlı organizmalar vardır. Bunlar bakteri ve algler, kireç, plastik kalıntıları, asbest, arsenik ve kurşun gibi ağır metallerdir. Bu yabancı maddelere uzun süre maruz kalmak vücutta istenmeyen sonuçlar doğurur. Mide, bağırsak ve böbrek hastalıklarından kansere kadar götürebilir. Bu yüzden su arıtıcı kullanmak hem sizi hem de çevrenizi korur.

Çiğli Su Arıtma Cihazları Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Çiğli su arıtma cihazı özel filtreleme teknolojisi ile arıtılmamış şebeke suyunu tertemiz içilebilir sağlıklı suya çevirir. Bunu tercih ettiğiniz hazne boyutuna göre yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında bir sürede tamamlar. Kimyasal ve fiziksel filtreleri ile kirli suyu kirli su haznesine, temiz suyu temiz su haznesine %100’e yakın bir oranda ayrıştırır. Arıtma işleminin uzun yıllar kalitesini düşürmemesi için filtrelerin ve cihazın düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir.Su Arıtma Cihazı

  • Arıtılmamış şebeke suyunun ağır bir tadıi yoğun bir kokusu vardır. İçmek neredeyse imkansızdır. Su arıtıcı size temiz su içme deneyimini sağlar. Arıtılmış suyun içimi yumuşak, tadı lezzetli ve kokusu yoktur.
  • Su arıtma cihazı sayesinde kullandığınız su zararlı mikroorganizmalardani ağır metallerden ve kireçten kolaylıkla arındırılır. Böylelikle bu maddelere maruz kalmaktan doğabilecek hastalıklardan korunmuş olursunuz.
  • Suyun pH’ı 7’dir. Su ne asit ne bazdır. Su nötrdür. Fakat arıtılmamış şebeke suyun içerisindeki yabancı maddeler dolayısıyla pH ı 7den farklıdır. Bu da insan sağlığına zararlıdır. Su arıtılınca pH’ı 7 olur. Yani vücudumuz için olması gereken değere ulaşır.
  • Arıtılmamış şebeke suyu ayrıca cildimize de zararlıdır. İçerisindeki kireç ve klor, bulaşık yıkarken, duş alırken cildimize nüfuz eder ve kuruluk, tahriş ve egzamaya sebep olabilir. Arıtılmış suyun böyle bir zararı yoktur. Cildinizi temizler, alması gereken nemi doğru şekilde almanızı sağlar.
  • Arıtılmamış su klor ve kireçten dolayı saçlarımız için de zararlıdır. Saç dökülmesine sebep olur. Su arıtılırsa bu sorun ortadan kalkar ve siz de sağlıklı saçlara sahip olursunuz.
  • Sürekli dışarıdan plastik ve pet şişelerdeki suyu alıp tüketmek de sağlığa zararlıdır. Çünkü plastik ve pet şişeler petrolden üretilmektedir. Arıtılmış su kullanarak vücudunuza plastik kalıntıları almamış olursunuz.
  • Su arıtma cihazı fiyatları uzun yıllar kullanacağınızı göz önüne alırsak aile bütçeniz için çok daha ekonomiktir.

Çiğli su arıtma cihazı satın almak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

su arıtma cihazı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Çiğli Su Arıtma Cihazları
Next reading
Çeşme Su Arıtma Cihazları