Shopping cart
0,00₺

Su arıtma cihazı fiyatı ne kadar

su arıtma cihazi fiyatları

Su arıtma cihazları piyasada 500 TL ila 3.000 TL arasında değişmektedir. Lakin bu kadar değişken fiyatlar olması su arıtma cihazı alacak insanların da kafasında soru işaretleri bırakmaktadır. Fiyatların değişkenlik göstermesi hangi su arıtma cihazının sağlıklı olduğu, kaliteli olduğu, ömürlük olduğu gibi sorular müşterilerin aklına gelmektedir. Sağlıklı bir su arıtma cihazı 1.000 TL altında satılması mümkün olmadığı gibi 2.000 TL üzerinde satılan fiyatların ise fahiş fiyat örneğine girmektedir.

Su arıtma cihazı markaları

İnternette pazaryerleri ve resmi web sitelerinden satış gerçekleştiren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların birçoğunun aynı özellikte gibi gözüken cihazları arasında filtre ve kullanılan parçaların kalitesine göre cihazlar arasında farklar oluşmaktadır. Pazaryerlerinde satış yapan firmalar için iyi araştırmalar yapılması gerekmektedir. Bazı pazaryerlerinde vergi levhası olmadan fatura ve garanti şartları oluşturmayan firmaların olduğu bilinmektedir. Resmi web sitesi ve bulunduğunuz il, ilçe, köy ve kasaba gibi yerlerde servisleri bulunan firmaları tercih edilmesi tavsiye edilir. Montaj hariç fiyatlarda satılan cihazlardan uzak durulmalıdır. Bu firmalar garanti sorumluluğu almayan firmalardır.

Su arıtma cihazı özellikleri nasıl olmalıdır?

Sağlıklı su arıtma cihazı kapalı kasalar için konuşmak gerekirse; kasasından, filtrelerine, tankından musluğuna kadar standartları ve belgeleri olmaktadır.
Su arıtma cihazı kasaları plastikten üretilmektedir. Bu plastik hammaddesinde ‘Sağlık bakanlığının onayladığı 5 numaralı plastikten üretilmesi gerekmektedir’.
Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler suyun geçişi olması sebebiyle en önemli parçalardır. Reverse Osmosis System (Ters Osmoz) cihazların en önemli filtresi membran filtredir. Membran filtre Türkiye’de hammadde ve üretim atölyesi olmaması sebebiyle yurtdışından ithal edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken bu filtrenin NSF ( National Sanitary Foundation – Uluslar arası Sağlık Kuruluşu ) onaylı olması gerekmektedir. Diğer kullanılan filtrelerin Türkiye’de üretimi mümkündür bunlar için TSE ve İSO gibi belgelerine sahip olup olmadığına bakılması gerekir.

su arıtma cihazı marka fiyatları
Direk akışlı olmayan içerisinde belli bir litre kapasitesinde bulunan tank mevcutlu su arıtma cihazlarında su tanklarında ham maddenin sağlıklı olup olmaması açısından dikkatli olunması gerekmektedir. Metal, alüminyum ve plastik ham maddelerinden üretilen tanklar koku, virüs ve bakteri oluşumuna sebebiyet vermektedir. Su tankı seçimlerinde suyun taze korunması, virüs ve bakteri oluşumu olmaması için ‘Çelik su tankı’ seçilmesi gerekmektedir.

Su arıtma servisi

Su arıtma cihazı seçimi sonrası yapılacak montaj, bakım, filtre değişimi ve yedek parça temini gibi işlemler sebebiyle seçilecek firmanın profesyonel, hızlı ve yerinde çözüm sağlayabilen servisi olmasına dikkat etmeliyiz. Su arıtmanızın montajından itibaren tüm yapılacak işlemlerin takibini yaparak size bilgi vermelidir. 81 ilde servisi bulunan su arıtma firmaların yarın öbür gün taşınma vb sebeplerden adres değişikliği oluşumunda orada bulunan servis ile işlemleri kolaylık ile yapılabilir. Kapalı kasa tezgah altı su arıtma cihazlarında bulunan ilk ön 3’lü filtre diye tabir edilen Sediment filtre, Granül aktif karbon filtre ve blok karbon filtre’nin ortalama 6 ay ila 1 yıl arasında değişmesi gerekmektedir. Ana filtreler olan membran, mineral ve tatlandırıcı filtrelerin suyun kirlilik ve kullanım sıklığına göre 18 ay ila 24 ay arasında değişmesi gerekmektedir. Bu değişim sürelerinin yetkili servis ile takibi yapılması gerekmektedir.

su arıtma cihazı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Su arıtma cihazı fiyatı ne kadar
Next reading
Su Arıtma Cihazı Ne kadar Su Harcar