Shopping cart
0,00₺

Su Arıtma Cihazı Ne kadar Su Harcar

su arıtma cihazı ne kadar su harcar

Su arıtma cihazlarının bir çok aksanı vardır. Cihazların tank (depo), plastik aksanları, bağlantı kabloları, filtre setleri ve filtrelerin birbirine bağlandığı bir çok dirsekten oluşmaktadır. Kullanılan malzemelerin kalitesi cihazın kalite ve çalışma şartlarını iyileştirmeye yönelik büyük etkendir. Kullanılan plastik aksanın kaliteli, Sağlık bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Plastik aksan genel olarak görüntü şıklık katmaktadır. Fakat asıl önemli olan filtrelerin ve cihaz tankının kaliteli olmasıdır. En iyi arıtılmış suyu alabilmeniz için tankın ve filtrelerin birinci sınıf kalitede üretilmiş olması gerekir. Sağlığımız, ucuza kaçılacak kadar basit bir şey değildir.

Arıtma Cihazı Deposu

Arıtma cihazının en önemli parçası olarak görünen tankın, çalışma prensipleri ve verimli çalışması konusunda emin olmak gerekir. Tüm arıtılmış suyu içerinde depolayan ve tüketileceği zaman sizlere sunan depo, içerisindeki suya tat, nem, koku ve renk vermemesi gerekir. Çünkü arıtılmış suyun içerisine dışarıdan etken eden her faktör kullanıcılar için belki de büyük riskler oluşturuyor. Arıtılmış suyu tüketiciye sunan deponun özellikleri konusunda bir çok fikirde bulunacağız.

Çelik Tank Mı Plastik Tank Mı?

Birçok kullanıcının sorularının başında gelen bir durum ile karşı karşıyayız. Çelik tankın ağır ve oldukça fazla maliyeti olduğunu savunan bir kesim plastik tankı kullanılması yönünde düşünce beyan etmiştir. Bir kısım bilirkişiler de plastik tankın oldukça zararlı, kanserojen maddeler içerdiğini ve sağlığa zararlı bir su depolama sistemi olduğunu beyan etmektedir. Prestij su arıtma olarak bu konudaki fikrimizi bizde beyan etmek istedik.

su arıtma cihazı fiyatları

Su arıtma cihazlarımızın içerisinde kullandığımız çelik krom tank ile depolama yapmaktayız. Bunun sebebi birinci sınıf paslanmaz depo içerisinde suyun bakteri üremesine izin vermemesidir. Çelik tank içerisinde suyun koku, renk veya tat değişikliğini gözlemi mümkün değildir. Yapılan testler neticesinde uzun süre çelik paslanmaz krom tank içerisinde bulunan suyun hiçbir sağlığa aykırı bir durum gözlemlediğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Plastik tankın içerisinde her an suyunuz zarar gördüğünü söyleyebiliriz.

Arıtma Cihazı Ne Kadar Su Harcar

Su arıtma için kullanılan suyun ne kadarı içme su haline, ne kadarı da atık su haline geldiği her satın alacak kişi tarafından merak edilen bir konudur. İnsanlar damacana suyun masrafından kaçınırken kullanacakları arıtma cihazının su tüketimin fazla olmaması için bu konuyu merak etmeleri çok normal değil mi? Tüketimini, masraflarını azaltmak için çabalayan bir kişinin en az suyu harcayan arıtma cihazını kullanmak istemektedir.

Prestij su arıtma cihazlarının ortalama olarak bu sorunun cevabı biraz yaşadığınız şehre göre değişmektedir. Bulunduğunuz şehirdeki şebeke suyunun klor, kireç ve diğer değerlerine göre cihaz bir kısım suyu atık olarak bırakı ve bir kısmını da içilebilir halde size sunar.

su arıtma cihaz markaları

Ortalama değerler ile size örnek verelim. Arıtma cihazınızdan 1 litre içilebilir su alabilmeniz için ortalama olarak 2-2,5 litre suyu kullanıp atık hale getirmesi gerekir. Bu atık suyu kendisi sizin müdahaleniz olmadan zaten atık hale getirip dışarı atmaktadır. Size sadece çelik su tankı içerisindeki arıtılmış suyu içmek kalır.

Bulunduğunuz şehre göre detaylı atık su analizi için bizimle iletişime geçin. Su arıtma cihazı alacaksınız diye sağlığınızdan ve paranızdan olmamak için bize danışabilirsiniz.

su arıtma cihazı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Su arıtma cihazı fiyatı ne kadar
Next reading
Badoo Site De Rencontre Gratuit A La Reunion